Istnieje wiele sposobów dbania o biżuterię, trzeba jedynie zwrócić uwagę fakt, że nie każdą rzecz można czyścić w ten sam sposób.

1. Domowe sposoby
Zapewne każdy z nas zna jakieś domowe sposoby na czyszczenie biżuterii. Chyba najbardziej popularnyną metodą jest miękka szczoteczka do zębów i mydło. Nie zawsze jednak wiemy, jak się do tego zabrać, albo też np. nie widzimy efektów, bo brud wniknął głęboko pomiędzy ogniwka łańcuszka.

2. Preparaty i ściereczki do czyszczenia biżuterii
Preparaty do czyszczenia biżuteriiW sprzedaży dostępne są profesjonalne środki do czyszczenia biżuterii w warunkach domowych, które pozwolą odświeżyć część wyrobów. Trzeba jednak pamiętać, że niektóych z tych preparatów nie powinno się używać do czyszczenia biżuterii z kamieniami organicznymi, koralami, perłami czy np. srebra oksydowanego.

Przed użyciem warto zapoznać się z informacją na opakowaniu i upewnić się, że preparat może być bezpiecznie wykorzystany do mycia posiadanej przez nas biżuterii.

3. Odświeżanie biżuterii w salonach jubilerskich
Najbezpieczniejsze i przynoszące najlepsze efekty jest czyszczenie biżuterii w salonach jubilerski. Profesjonalne maszyny pozwalają m.in. wypłukać cały brud osadzony głęboko w splocie łańcuszka, czy też przywrócić blask obrączce, która po latach noszenia stała się matowa od drobych rys i zadrapań.

Jeśli masz pytania dotyczące dbania o swoją biżuterię bądź chcesz ją u nas odświeżyć - zapraszamy do sklepu :)

Copyright © 2024 Sklep Jubilerski Bogusław Kaczmarek - Drupal